You don't have javascript enabled. Good luck with that.
فراموشی رمز عبور
« دولت تدبیر و امید ، همدل ملت »

اولین نمایشگاه مجازی توانمندیهای دولت تدبیر و امید

استاندار اصفهان: ابرپروژه هاي تخت جمشيدي اصفهان روي ريل تكميل قرار گرفته است

پنج شنبه - ۰۷ ۱۳۹۴ - ساعت 08:59
156

دكتر رسول زرگرپور در آيين كلنگ زني بزرگترين شهرك نمايشگاهي بين المللي كشور در اصفهان كه با حضور وزير امور خارجه برگزار شد، گفت: ابرپروژه هاي تخت جمشيدي اصفهان روي ريل تكميل قرار گرفته است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري اصفهان، دكتر رسول زرگرپور در آيين كلنگ زني بزرگترين شهرك نمايشگاهي بين المللي كشور در اصفهان كه با حضور دكتر محمدجواد ظريف برگزار شد، گفت: دكتر ظريف افتخار بزرگي را براي شهر اصفهان، ايران و جهان اسلامي آفريده و به قول مقام معظم رهبري كار بزرگي را به پايان رساندند.
استاندار اصفهان با اشاره به پروژه‌هاي بزرگ در دست اجراي اصفهان گفت: تكميل چند ابر پروژه ي اصفهان كه مي‌توان از آن ها بعنوان پروژه هاي تخت جمشيدي يادكرد و تنها به سازه‌هاي قابل بازديد تبديل شده بود همواره يكي از مطالبه‌هاي اصلي مردم و علماي استان محسوب مي شده است.
زرگرپور ضمن ارائه ي گزارشي در خصوص فعاليت هاي دولت تدبير و اميد در دو سال گذشته تصريح كرد: اينكه چه كسي در ابتدا اين طرح ها را راه اندازي كرده اهميت ندارد من به عنوان استاندار كه وفادار به عهد و پيمان خود هستم و استاندارِ رييس جمهوري هستم كه مطالبات مردم برايش بسيار مهم و حق تقدم محسوب مي شود، بايد پاسخگوي اين مطالبات باشم.
استاندار اصفهان با بيان اينكه هيچ يك از اين پروژه‌هاي نيمه تمام در شأن و مقام مردم، مديران و مهندسان اصفهان نيست، عنوان نمود: مردم به درستي مي‌گفتند چرا ورزشگاهي كه قبل از انقلاب براي آن برنامه ريزي شده بود، هنوز تكميل نشده است.
زرگرپور درباره ورزشگاه نقش جهان تصريح كرد: وضعيت زمانبندي و برنامه مشخص ورزشگاه نقش جهان نيز تا هفته آينده توسط استانداري اعلام مي شود و اميدواريم تا پايان امسال تيم فوتبال سپاهان اصفهان بتواند در اين ورزشگاه بازي كند.
وي با اشاره به ايجاد موزه بزرگ در اصفهان عنوان نمود: وظيفه ما اين است كه با ايجاد يك موزه فاخر و بزرگ، آثار گرانقدر اصفهان را در اين مكان گرد آوريم.
استاندار اصفهان با بيان اينكه شوراي راهبردي اين موزه هم تعيين شده است، اضافه كرد: ۲۱۴ ميليارد تومان هزينه براي خريد كارخانه ريسباف و تبديل آن به موزه بزرگ اصفهان اختصاص داده شده است.
وي با اشاره به يكسري از كم لطفي هاي صورت گرفته، گفت: امروز اعلام مي كنيم كه كليد مصلي اصفهان پايان سال جاري در دستان امام جمعه و مردم نمازگزار اصفهاني خواهد بود.
مدير ارشد استان با اشاره به شرايط پروژه متروي اصفهان بيان كرد: فردا با حضور وزير امور خارجه خط ۲ مترو كه حدود ۱۰ سال است بر سر آن اختلاف وجود دارد، كلنگ‌زني مي‌شود .
وي تاكيد كرد: در يك جمله مي شود گفت ابرپروژه هاي تخت جمشيدي اصفهان روي ريل تكميل افتاده است.
رسول زرگرپور درخصوص توسعه فرودگاه شهيد بهشتي اصفهان نيز گفت: ايجاد خط هوايي بر مبناي شهر اصفهان با هزينه يكهزار ميليارد توماني براي توسعه باند فرودگاه و پاركينگ با ظرفيت ۲۰ هواپيما در سالجاري انجام خواهد شد.
استاندار اصفهان همچنين با اشاره به آغاز فعاليت اجرايي نخستين شهرك نمايشگاهي كشور در اصفهان تصريح كرد: اين مجموعه در سال ۹۶ افتتاح و به بهره برداري خواهد رسيد.
وزير امور خارجه: همه ما بايد از فرصت مطلوب بعد از تحريم ها نهايت استفاده را ببرند
محمد جواد ظريف؛ وزير امور خارجه نيز در اين مراسم نيز ضمن گراميداشت هفته ي دولت و ياد و خاطره ي شهيدان رجايي و باهنر، گفت: رجايي و باهنر آيين خدمت گذاري را هميشه جاويد كردند و سرمشق براي تمام دولت مردان ايراني هستند و ما با روح شهدا و امام(ره) پيمان بسته ايم كه براي پيشرفت كشور ثابت قدم باشيم.
وي با بيان اينكه قدم نهادن به اصفهان همچون قدم نهادن در يك نمايشگاه بزرگ است، افزود: گلستان شهداي اصفهان شهدا نمادي از فرهنگ مقاومت و ايثار را در برابر انسان نمايان مي كند و نمايشگاه ايثار و مقاومت را در برابرت قرار مي دهد.
وزيرامور خارجه افزود: ايثار و شهادت بزرگترين مباني ايران در جهان كنوني هستند و اين دو مباني باعث شد تيم مذاكره كننده سربلند از اين امتحان پيچيده، خارج شود .
وي اضافه كرد: ايراني آموخته است در زماني كه بخواهند چيزي را به آن تحميل كنند ايستادگي خواهد كرد و همه اين بزرگي و ايستادگي را مرهون خون شهدا و ايثارگران هستيم و بي شك گلزارهاي شهدا يك نمايشگاه بزرگ از قدرت ايران با يك جلوه اي خاص است.
ظريف، با اشاره به اينكه اصفهان نمايشگاه هنر و هنرمندي است، اظهارداشت: جاي جاي اين شهر هنر ايراني اسلامي و صنايع دستي ايراني را مي توان مشاهده كرد كه در جهان بي نظير و نمونه هستند.
محمد جواد ظريف با اعلام اينكه اصفهان نمايشگاه صنعت و توانمندي هاي صنعتي كشور است، گفت: اصفهان، استاني صنعتي با پيشرفته ترين تجهيزات و توليدات صنعتي است كه در منطقه بي نظير مي باشد.
وي در ادامه عنوان نمود: اصفهان نمايشگاه هسته اي، نمايشگاه همزيستي و همرازي اديان است، از جويباره تا جلفا و از هر قوم و ديني مي توان در آن پيدا كرد.
وزير امور خوارجه يادآور شد: اصفهان نمايشگاه بزرگ ايران اسلامي است كه درهاي آن به روي تمام دنيا باز است و گردشگران هر ساله نسبت به قبل بيش تر وارد اصفهان مي شوند تا عظمت ايران اسلامي را ببينند.
وي با اشاره به اينكه تحريم ها نتوانست بين دولت و ملت جدايي ايجاد كند، گفت: مردم با حضور ۷۳ درصدي در انتخابات رياست جمهوري سال ۹۲ اجازه تحميل منويات دشمن را ندادند.
رئيس ديپلماسي كشور با بيان اينكه مذاكرات هسته اي با رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب، پايبندي و شجاعت رييس جمهوري و تلاش فرزندان انقلاب به نتيجه مثبت منتهي شد ، تاكيد كرد : همه ما بايد از اين فرصت مطلوب نهايت استفاده را ببريم.
ظريف با اشاره به اينكه همه بايد در جهت اقتدار و توسعه كشور گام بردارند، افزود: بخش خصوصي و كارآفرينان نيزمي توانند ازاين فرصت نهايت بهره را برده و شرايط خود را ارتقا بخشند.
وي تاكيد كرد: اينكه چه ميزان برجام را موفق يا ناموفق مي دانيم نبايد در استفاده ما از اين فرصت ارزشمند خللي ايجاد كند.
وزيرامور خارجه با بيان اينكه حركت امروز براي شهرك نمايشگاهي يك بعد ضروري براي گوشه گوشه اصفهان است ، افزود: شهرك نمايشگاهي اصفهان يك ظرفيت بسيار بزرگ براي كشور است كه در آن مي توان آثار فرهنگي كشور و اصفهان را بهتر به جهانيان عرضه كند.
گفتني است شهرك نمايشگاهي اصفهان در زميني به مساحت ۲۲ هكتار در شرق شهر اصفهان و دو مرحله احداث مي شود.
در مرحله اول اين طرح احداث فضاي سرپوشيده اداري، نمايشگاهي و خدماتي در زميني به مساحت ۶۵ هزار متر مربع شامل سه سالن مجزاي نمايشگاهي پيش بيني شده است كه سقف اعتبار مورد نياز براي مرحله نخست اين شهرك هزار و ۵۰۰ ميليارد ريال برآورد شده است.
شايان ذكر است اطلس كلانشهر اصفهان نيز توسط محمد جواد ظريف وزير امور خارجه و استاندار اصفهان كه متشكل از مجموعه اي از نقشه ها، تصاوير مكمل ، جداول اطلاعات تكميلي و ديگر موارد تخصصي در حوزه شهري اصفهان است، رونمايي شد.
اين اطلس از ۱۱ فصل سرزمين، جمعيت، آموزش، سلامت، فرهنگ، شهرسازي، مسكن، حمل و نقل، اقتصاد، تسهيلات و امكانات شهري و تصاوير سه بعدي تشكيل شده است.
هدف از تهيه اين اطلس، اطلاع رساني در حوزه شهر، كمك به مديران، ارزيابي فرصت ها و تهديدات، درك وضعيت از مناطق پانزده گانه اصفهان، بررسي كميت و كفيت زيرساخت هاي شهري و تعريف پروژه هاي اثربخش عنوان شده است.

گزارش کلی نمایشگاه

72
مجموعه عضو
0
خبر
0
تصویر

نظرسنجی

آدرس : اصفهان - خیابان هشت بهشت غربی - خیابان ملک شمالی - روبروی هتل ملک - پلاک 221 تلفن تماس : 36305719 - 031 آدرس ایمیل : info@exporan.com