You don't have javascript enabled. Good luck with that.
فراموشی رمز عبور
« دولت تدبیر و امید ، همدل ملت »

اولین نمایشگاه مجازی توانمندیهای دولت تدبیر و امید

با حضور وزير خارجه و استاندار اصفهان:پروژه پيوند مخابرات اصفهان همراه با ۵۱۵ پروژه ديگر افتتاح شد

پنج شنبه - ۰۷ ۱۳۹۴ - ساعت 08:55
747

محمدجواد ظريف وزير امور خارجه، پروژه پيوند؛ طرح بزرگ انتقال باند پهن درون استاني و همچنين چند طرح بزرگ مخابراتي استان را از طريق ويدئو كنفرانس افتتاح نمود.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري اصفهان، با حضور محمدجواد ظريف وزير امور خارجه كشور و استاندار اصفهان پروژه پيوند (طرح بزرگ انتقال باند پهن درون استاني) به همراه ۵۱۵ پروژه مخابراتي و ۸۰۰ كيلومتري فيبر نوري درون استاني با اعتباري بالغ بر ۱۰۶۰.۶ ميليارد ريال افتتاح شد.
وزير امور خارجه در اين مراسم برخورداري از زيرساختهاي مخابراتي و ارتباطي را يكي از نيازها اساسي كشور دانست و افزود: تقويت هرچه بيشتر زيرساختهاي ارتباطي، حركتي سازنده و مبنايي براي حضور فعال تر در صحنه جهاني است.
محمدجواد ظريف اظهار داشت: آنچه در گذار از جهان دو قطبي غرب و شرق به نمايندگي امريكا و اتحاديه جماهير شوروي شاهد بوديم، وقوع يك انقلاب در روابط بين الملل است كه از آن به جهاني شدن ياد مي كنيم.
وزير امور خارجه تصريح كرد: ارتباطات و اطلاع رساني در صلح و ثبات جهاني، تبيين واقعيتها، همزيستي مسالمت آميز و درك مشترك جوامع انساني نقشي بي بديل دارد.
وي تاكيد كرد: ما مي توانيم با بهره گيري از علوم ارتباطات، حس نوع دوستي را تقويت، عزتمندي و جلوه هاي همزيستي مسالمت آميز را تبيين و ارزشهاي انساني و هنر ايراني را به عنوان حرفهاي جديد براي جهانيان معرفي كنيم و در ايجاد جهاني عاري از ظلم و تجاوز، سرشار از صلح و آرامش براي همه ملتها نقشي موثر داشته باشيم .
وزير امور خارجه بااشاره به اينكه به رغم تلاش دشمنان، ديوار تصنعي ايران هراسي بسرعت در حال فروپاشي است تصريح كرد : اين رخداد نشان مي دهد كه عصر انحصار غولهاي خبري بر جهان پايان يافته ودر سايه انقلاب ارتباطات، گفتگوها و بهره گيري از سيستمهاي ارتباطي مي توان سخن واقعي اين نظام، انقلاب، مردم و كشور را به همه دنيا مخابره و واقعيتها را تبيين كرد.
ظريف با بيان اينكه برخورداري و بهره وري از امكانات ارتباطي و مخابراتي ضرورت انكار ناپذير در دنياي امروز است، يادآوري كرد: در سايه اين تحولات است كه انحصار غولهاي رسانه درهم شكسته وامروز هر انساني به راحتي مي‌تواند به پيچيده‌ترين سيستم هاي اطلاعاتي وارد شده و به آن دسترسي پيدا كند و در گردش اخبار جهاني ايفاي نقش كند.
ظريف با اشاره به فرصتها و چالشهايي كه همراه هر پديده وجود دارد، تصريح كرد: اگر همه ما فقط متوجه چالش ها شويم بطور قطع فرصت ها را از دست خواهيم داد و بايد بر روي فرصت‌هاي بوجود آمده تمركز نماييم و تا حد توان از آن بهره‌مند گرديم.
وي ابراز اميدواري كرد كه با پيشرفت و گسترده تر شدن امكانات ارتباطي و دسترسي هرچه بيشتر مردم به اين امكانات توان عموم براي مقابله با انحصار رسانه اي و تبيين حقوق ملتها افزايش يابد.
وزير امور خارجه در ادامه تصريح كرد: يكي از عناصر جهاني شدن، جهاني شدن ارتباطات است كه با همت فعالان اين صنعت محقق مي‌گردد.
محمد جواد ظريف خاطرنشان كرد: امروز در هر نقطه‌اي از جهان دسترسي به اطلاعات ميسر است و با وجود سرويس‌هاي ارتباطي نوين يك تحول عمده و يك عامل جديد وارد عرصه جهاني گرديده است.
ظريف افزود: در دنياي ارتباطات امروز، شما قادر به انتخاب مخاطب خود نبوده و نمي‌توانيد براي گروه محدودي صحبت نماييد و بايد در نظر داشته باشيد كه مخاطبان شما كل دنيا هستند.
وي ادامه داد: از منظري ديگر احساسات و عكس‌العمل‌هاي انسان دوستانه نيز بوسيله فناوري اطلاعات و ارتباطات جهاني شده و اخبار وقايع و هيجانات ناشي از آن در كل جهان منتشر و منعكس مي‌گردد.
رئيس ديپلماسي كشور ادامه داد: امروز در هر گوشه‌اي از دنيا در حق مردم ظلم و ستمي شود، همه جهان از آن اطلاع مي يابند و عكس العمل نشان خواهند داد، كما اينكه در جنگ ۲۲ روزه و ۳۳ روزه مردم فلسطين و لبنان اتفاق افتاد.
ظريف در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه خودباوري سرمايه عظيمي است كه امام راحل(ره) براي ما به يادگار گذاشتند، اظهار داشت: يكي از نقاط توانمندي واقتدار ما اين است كه حرف هاي نو براي گفتن در همه عرصه ها داريم.
محمدجواد ظريف انقلاب ارتباطات و توانمندي هايي كه صنعت مخابرات و اينترنت فراهم نموده است را وسيله‌اي براي تحكيم قدرت خواند و ادامه داد: امروز اين تحول بزرگ و پيشرفت مهم را در صنعت مخابرات شاهد هستيم.
وي در ادامه ضمن ابراز خرسندي از حضور در استان اصفهان همزمان با هفته دولت بيان نمود: اصفهان نمايشگاه بزرگ ايران است و پيام و حرف وسخن جدي، سخن عزتمندي، اقتدار، مردم دوستي، هم نوع پرستي و همزيستي مسالمت‌آميز اديان كه شهره عام و خاص است بسيار دارد و مخابرات استان اصفهان نقش مهمي در عرصه ارتباطات و فناوري اطلاعات استان ايفا مي‌نمايد.
در ادامه‌ي برنامه وزير امور خارجه كشورمان از طريق ويديو كنفرانس طرح هاي مخابراتي بزرگ در شهرستان‌هاي كاشان، گلپايگان وشاهين شهر را افتتاح نمود.
استاندار اصفهان نيز در اين مراسم پس از حضور در پشت تريبون گفت: به لحاظ اهميت حضور و سخنراني دكتر محمد جواد ظريف در اين مراسم سخنراني نخواهم كرد تا از حضور ايشان بيشتر بهره مند شويم.
شايان ذكر است در بازديد جداگانه ي وزير امور خارجه و استاندار اصفهان از مجموعه ي صنايع الكترواپتيك صاايران، خط توليد سامانه هاي كمك بازرسي X-RAY افتتاح و به بهره برداري رسيد.

گزارش کلی نمایشگاه

72
مجموعه عضو
0
خبر
0
تصویر

نظرسنجی

آدرس : اصفهان - خیابان هشت بهشت غربی - خیابان ملک شمالی - روبروی هتل ملک - پلاک 221 تلفن تماس : 36305719 - 031 آدرس ایمیل : info@exporan.com